Ефективне лікування алкоголізму та наркоманії

АНОНІМНО — ЦІЛОДОБОВО

+380 050 555 00 24

Алкоголізм - не вирок

700 тисяч людей в Україні - алкоголіки. Такі офіційні статистичні дані в Україні. Щороку на облік ставлять приблизно 100 тисяч пацієнтів із таким діагнозом. Близько 85% з цих людей - чоловіки.

На щастя в наш час є дієві методи позбавлення алкогольної залежності. При вчасному розпочатому і правильно вибраному лікуванні можна повністю позбавити людину від шкідливої звички.

 

Факти про шкоду алкоголю

Здоров'я
Порушується робота всіх органів та систем

Особливо сильно страждає печінка, також алкоголь порушує роботу шлунку, жовчного міхура, нервової системи. Етанол також має вплив на рівень ліпідів та інсуліну в крові, а також на запалення та коагуляцію. Вживання алкоголю може підвищувати артеріальний тиск і пошкоджувати серцевий м'яз (кардіоміопатія). Зловживання алкоголем також пов’язують із кількома видами ракових захворювань


Самогубства
Згідно статистики, кожне п'яте самогубство стається під час сп'яніння

або як наслідок алкоголізму. Також більше половини питущих мають тенденцію до появи суїцидальних думок


Травматизм
Про аварії з п'яними на дорогах знають усі

Також зростає ризик побутового травматизму (себе чи оточуючих)


Нервова система
До кількох тисяч

Саме стільки гине клітин в мозку від одного стакану алкоголю. А в результаті довготривалих алкогольних станів об'єм мозку зменшується, мозок усихає в прямому розумінні цього слова. Як наслідок - порушення пам'яті, когнітивних здатностей, логічного мислення. Одночасно відбувається розпад особистості


Шкода потомству
Тератогенний, мутагенний та соматогенний вплив на дітей

Тобто, при вживанні жінкою алкоголю під час зачаття або вагітності дитина може народитися неповноцінною; алкоголь пошкоджує хромосоми обох батьків, що може призвести до народження розумово відсталої дитини


Тривалість життя
чоловіків алкоголіків часто не перевищує 50-ти років

Етапи лікування

До кожного хворого має бути індивідуальний підхід. Але основні етапи лікування схожі. Орієнтовна схема терапії така:

  1. Усунення інтоксикації організму внаслідок алкогольного отруєння
  2. Попередження запоїв та усунення абстинентного синдрому
  3. Вгамування потягу до алкоголю, усунення афективних станів
  4. Протиалкогольне лікування
  5. Сенсибілізуюча підтримуюча терапія
  6. Робота з психотерапевтом

Що входить в програму лікування

Щоб добитися повного одужання або стійкого стану, необхідно помістити хворого на алкоголізм в реабілітаційний центр. Там, далеко від його звичного середовища, до людини будуть підбирати індивідуальний підхід в лікуванні. Спочатку визначається психологічний, фізичний стан хворого і ступінь його алкогольної залежності. І тільки після цього визначається стратегія терапії.

Спочатку потрібно безпечно і безболісно зняти алкогольну «ломку». Це важлива робота психотерапевтів, тому що, як правило, в такі центри потрапляють вже морально зломлені особистості.

Виведення із стану запою здійснюється за допомогою медикаментозного лікування.

Особливо важким етапом в лікуванні хворого є усунення важких запоїв. У цьому випадку застосовуються сильнодіючі препарати. Обов'язково потрібно призначення снодійних і ліків, що знімають стан тривоги. Різке припинення прийняття алкоголю в деяких випадках може бути небезпечно для життя людини, тому доводиться виводити його з такого стану поступово, зменшуючи дозування.

Далі призначають медикаменти, які викликають огиду до алкоголю.

Психотерапевтичне лікування дозволяє відмовитися хворому повністю від свого минулого способу життя. За допомогою різних методів лікар показує алкоголіку, що можна по-іншому радіти життю і боротися зі стресами без допомоги алкогольних напоїв.