Ефективне лікування алкоголізму та наркоманії

АНОНІМНО — ЦІЛОДОБОВО

0800 330 359

viber
alc
alc
Психічна залежність від наркотиків - "Вибір+" Львів.

Психічна залежність від наркотиків

Пристрасть до психоактивних речовин може призвести до інтелектуальної та особистісної деградації, і першим кроком до відновлення є консультація нарколога у Львові. Центр «Вибір+» пропонує кваліфіковану допомогу щодо усунення симптомів і причин наркозалежності у пацієнтів з різним стажем і видом прийнятих психостимуляторів. На довгостроковий ефект і профілактику рецидивів можуть розраховувати хворі, які пройшли повний терапевтичний курс, що включає детоксикацію і реабілітацію. Ми допоможемо повернутися до нормального життя, уникнути необоротних наслідків вживання наркотичних препаратів.

Вплив наркотиків на організм людини

Наркоманія – хвороба, від якої щорічно вмирають десятки тисяч людей, серед яких великий відсоток підлітків і молоді. Вона розвивається, коли людина починає приймати заборонені речовини: амфетамін, героїн, метадон, героїн, сіль, спайс і т.д. Залежно від різновиду препарату, ефект може бути розслаблюючим, стимулюючим. Під впливом наркотиків зникає здатність адекватно оцінювати себе, власні вчинки, слова і дії оточуючих людей. Формування залежності відбувається з різною швидкістю, що обумовлено:

 • різновидом наркотичної речовини;
 • віком і комплекцією наркомана;
 • дозою;
 • частотою прийому;
 • особливостями організму.

Спочатку потреба в постійному вживанні виникає на психічному рівні – тільки за допомогою наркотику людина може зняти стрес, отримати задоволення, відчувати себе комфортно. Отримавши дозу, залежний відчуває внутрішню гармонію. Поступово потреба виникає і на рівні фізіології, що проявляється у вигляді наркотичної ломки. Абстиненція проявляється у вигляді дезорієнтації, необґрунтованої агресії, загальної слабкості, швидкої стомлюваності, травних розладів, головного болю і т.д. Єдине, що здатне «допомогти» – черговий прийом наркотику.

Психостимулювальні речовини надають комплексний негативний вплив:

 • руйнують клітини мозку;
 • провокують неврологічні розлади;
 • порушують роботу серця, печінки, нирок;
 • призводять до втрати репродуктивної функції;
 • провокують психози, панічні атаки, депресивні стани;
 • погіршують працездатність, знижують інтелектуальний рівень;
 • викликають особистісні зміни і втрату морально-етичних принципів;
 • можуть стати причиною соціально-небезпечної поведінки;
 • стають провокаторами інсультів, інфарктів, летальних випадків.

У наркологічний центр (Львів) багато хто звертається, коли явно виражені наслідки зловживання психоактивними речовинами, хоча набагато простіше і швидше вилікуватися на початковій стадії захворювання.

Лікування наркозалежності

Причини виникнення наркозалежності

Спровокувати патологічне захоплення психостимуляторами можуть:

 1. Цікавість – молодь часто пробує все, що заборонено, щоб оцінити ефект, але потім не може зупинитися.
 2. Бажання виглядати крутим або не відставати від друзів, які зловживають наркотиками.
 3. Дефіцит любові і душевного тепла. Відсутні позитивні емоції людина отримує від стимуляторів.
 4. Прагнення бути «особливим», проявити бунтарський дух.
 5. Недолік виховання – якщо у людини немає розуміння відповідальності за своє здоров’я і скоєні вчинки.
 6. Сімейна схильність. Наявність у родичів наркотичної або алкогольної залежності підвищує ризик стати наркоманом.
 7. Психологічні травми, душевні переживання. Швидше стають наркоманами люди, які пережили насильство, що втратили близьких, які втратили віру в себе, відчувають себе нещасливими, мають низьку самооцінку.
 8. Знаходження в несприятливому соціальному середовищі.
 9. Хронічні стреси і перевтома.
 10. Сімейні конфлікти.
 11. Тривалий прийом деяких медичних препаратів.

Визначення першопричини наркоманії – ключове завдання лікарів при наданні допомоги залежній людині, оскільки її нейтралізація знижує ризик рецидиву в майбутньому. Найбільший ризик пристраститися до небезпечних речовин у підлітків, у яких нестабільна психіка і гормональний фон. Сам наркоман не здатний адекватно оцінювати свій психічний стан, тому ініціаторами початку терапії доводиться бути родичам. Якщо є підозри, що член сім’ї став наркоманом, телефонуйте в центр «Вибір+» цілодобово – наші фахівці порадять, як себе вести, щоб переконати хворого госпіталізуватися.

Лікування і профілактика залежності від наркотиків

Щоб попередити розвиток наркозалежності в підлітковому і дорослому віці, необхідний комплексний підхід, що включає соціальну роботу. Набагато менше ймовірність почати вживати заборонені препарати, коли людина знає, що вони небезпечні, і відчуває себе щасливим і без них. Якщо сформувалася психічна залежність, потрібно максимально швидко звернутися до фахівця, який складе анамнез, призначить дослідження (лабораторні, інструментальні) і запропонує результативне лікування, що включає:

 • детоксикацію організму від небезпечних речовин;
 • стабілізацію функціонування внутрішніх органів;
 • курс психокорекції;
 • соціальну адаптацію;
 • сімейну психотерапію;
 • участь у програмі 12 кроків.

Вилікувати наркомана у Львові від фізичної і психічної тяги до заборонених речовин реально, якщо вчасно помітити ознаки захворювання і звернутися в реабілітаційний центр «Вибір+» для проходження повноцінної терапії.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *