Пивний алкоголізм: ознаки, стадії, лікування
З проблемою пивного алкоголізму в наш наркологічний центр (Львів) з кожним роком звертається все більше чоловіків і жінок, причому самого різного віку. Як правило, люди захоплюються слабоалкогольним напоєм в підлітковому віці і потім не можуть самостійно перестати пити, тому вирішують пройти курс лікування. На жаль, багато хто схильний ігнорувати проблему, причому це стосується не тільки самих алкоголіків, але і їх родичів. Насправді залежність від пива здатна викликати ті ж наслідки, що і пристрасть до міцного алкоголю, а щоб позбутися її, потрібна допомога наркологів і психотерапевтів.
Наркологічний центр «Вибір+» пропонує терапію за індивідуально складеними програмами з використанням прогресивних методик: когнітивно-
поведінкової психотерапії, арт-терапії, гештальт-терапії, психоаналізу тощо. Вилікувати патологічну пристрасть до хмільного напою цілком реально, і чим швидше ви усвідомите проблему, тим меншої шкоди буде завдано фізичному і психічному здоров’ю!
Головні симптоми пивного алкоголізму
Зрозуміти, що людина залежна від пінного напою можна, якщо вона:
- кожен день вживає не менше 1 літра пива;
- не пам’ятає, коли востаннє була тверезою;
- дратується, якщо не має можливості випити;
- набирає вагу в «проблемних зонах» – на животі та стегнах;
- страждає від сексуальних дисфункцій;
- мучиться головними болями;
- в денний час відчуває сонливість, втому;
- знаходиться постійно в стані тривожності, напруги, страху;
- неадекватно реагує на зауваження близьких, що стосуються її захоплення пивом;
- не може без задишки виконувати фізичні вправи;
- використовує спиртне для підняття настрою, подолання стресів;
- в періоди похмілля страждає від діареї.
Пивний алкоголізм: стадії залежності
Існує 3 стадії розвитку пивного алкоголізму:
- Формування психічної залежності, коли пиво використовується для поліпшення настрою та асоціюється з приємними емоціями.
- Фізіологічна потреба у вживання пінного напою, що призводить до періодичних запоїв.
- Особистісна деградація на тлі зловживання алкоголем. Людина перестає контролювати власні дії, стикається з хворобами внутрішніх органів (особливо страждають печінка, нирки та серце), несе небезпеку для себе та оточуючих.
Залежність від пива: що робити
Любителі випити часто думають, що для одужання досить перестати пити, пройти детоксикацію і закодуватися. Насправді кодування і виведення із запою у Львові – це напівзаходи, що дозволяють купірувати симптоми та вберегти організм від подальшого саморуйнування. Від самої залежності вони не рятують, відповідно, є великий ризик рецидиву. Причиною зриву може послужити конфлікт в родині, проблеми на роботі, почуття самотності, зустріч з минулого компанією та інші фактори. Але результат один – потрібно знову викликати нарколога додому або лягати в стаціонар.
Уникнути проблем, пов’язаних з нескінченним поверненням до згубного захоплення, можна лише одним способом – зважитися на реабілітацію в спеціалізованому наркологічному центрі. Перебуваючи далеко від стресів, негативного впливу оточення, пацієнти крок за кроком позбавляються потреби випивати, ставлять нові життєві цілі, відновлюють душевну рівновагу. Поруч завжди знаходяться дипломовані наркологи, психотерапевти, психологи, готові підтримати і надати медичну допомогу при погіршенні стану.
Якщо ви страждаєте на пивний алкоголізм або з такою хворобою доводиться боротися родичу, діяти потрібно в такий спосіб:
- не замовчувати хворобу;
- усвідомити необхідність негайної лікарської допомоги;
- не використовувати неперевірені способи лікування;
- попросити підтримки у професіоналів, звернувшись в наш перевірений центр реабілітації;
- до кінця пройти відновний курс;
- брати участь в житті центру як наставник для інших алкозалежних.
Лікування пивного алкоголізму у чоловіків і жінок
Процес боротьби з небезпечним захворюванням проходить в кілька етапів:
- Консультація нарколога і психолога. Фахівці оцінюють стан алкоголіка, складають анамнез, спілкуються з родичами, призначають дослідження для визначення стадії алкоголізму.
- Обстеження. Пацієнту необхідно здати аналізи, пройти УЗД та інші дослідження, які дозволять спланувати медикаментозну терапію.
- Виведення із запою – включає детоксикацію і стабілізацію стану. Лікарі ставлять крапельниці зі знеболюючими, заспокійливими, сечогінні, кардіо- та гепатопротекторами, антиоксидантами, ентеросорбентами, ноотропами і вітамінними комплексами, щоб відновити роботу внутрішніх органів. Купірування абстинентного синдрому може займати кілька днів.
- Кодування за допомогою гіпнозу, підшивки або вливання. Для формування стійкої негативної реакції на спиртне застосовуються перевірені препарати на основі дисульфіраму (торпедо, еспераль, вівітрол, тетлонг) в персонально розрахованому дозуванні. Додатково може використовуватися метод Довженка – вплив на підсвідомість хворого.
- Психокорекція та соціальна адаптація. Алкозалежних належить відвідувати індивідуальні та групові психологічні тренінги, займатися самоаналізом, поступово відновлювати морально-етичні цінності, інтелектуальні здібності. На завершальному етапі фахівці допомагають відпрацювати навички міжособистісного спілкування і стресостійкості, щоб в майбутньому людина не зірвалася, змогла знайти роботу, налагодити стосунки з родичами.
Відчувши потребу пройти лікування алкоголізму у Львові або допомогти впоратися з хворобою члена сім’ї, телефонуйте в наркологічний центр «Вибір+» цілодобово за номером – наші лікарі нададуть анонімну та кваліфіковану допомогу!
(0 Comments)