Ефективне лікування алкоголізму та наркоманії

АНОНІМНО — ЦІЛОДОБОВО

0800 330 359

viber
alc
alc
Як надати допомогу при передозуванні - “Вибір+” Львів.

Як надати допомогу при передозуванні

Людина, яка приймає психоактивні речовини і відмовляється проходити лікування наркологічної залежності, ризикує загинути від передозування кожен день. При розвитку даного стану спостерігається сукупність симптомів, що призводять до зупинки дихання, пригнічення нервової і серцево-судинної системи. Уникнути летального результату допоможе своєчасний виклик лікарів і перша медична допомога. Знати принципи її надання необхідно кожному, у кого серед родичів або друзів є наркомани. Розберемося, як правильно діяти при передозуванні, і чого ні в якому разі не можна робити, щоб не нашкодити.

Що таке передозування і чому воно виникає

При наркотичній залежності організм постійно потребує отримання дози психостимулятора. Якщо кількість прийнятого препарату більше, ніж залежний зазвичай приймає, виникає передозування. В такому стані наркоман не здатний адекватно оцінювати свої дії і потребує максимально швидкого надання медичної допомоги. Симптоматика варіюється в залежності від типу і кількості наркотику, індивідуальної реакції, стадії хвороби. Погіршення самопочуття відбувається як через 2-10 хвилин після вживання, так і через 5-6 годин.

Передозування може розвинутися при різних обставинах:

  • Якщо знижена або відсутня толерантність (опірність) до психоактивних речовин;
  • Якщо наркоман вжив вуличний наркотик з додаванням невідомих речовин;
  • При здійсненні спроби самогубства;
  • При випадковому вживанні більшої дози (якщо використовується один шприц на двох);
  • При змішуванні різних видів наркотичних препаратів;
  • Якщо одночасно приймаються ПАР і алкоголь або лікарські засоби: антидепресанти, снодійні, деякі протизапальні і т.д.

Є ймовірність розвитку ознак передозування навіть при першому вживанні, якщо організм виснажений або з інших причин не здатний протидіяти токсинам. Найбільший ризик смерті спостерігається у тих, хто робить внутрішньовенні ін’єкції, а також наркоманів з багаторічним стажем. В окремих випадках, наприклад, при героїновій наркоманії, допомогти хворому можна за допомогою антидотів, але спочатку стан повинен оцінити нарколог (Львів) або лікар швидкої.

Перша допомога при отруєнні наркотиками

Опинившись поруч з наркоманом, який прийняв підвищену дозу психоактивної речовини (спостерігається нудота, ослаблене дихання, різке погіршується зір), потрібно діяти наступним чином:

  • Зателефонувати за номером 103, повідомити про ситуацію і викликати бригаду медиків;
  • Розстебнути одяг, забезпечити приплив свіжого повітря;
  • Перевірити, чи знаходиться пацієнт у свідомості, і підтримувати розмову, щоб він не заснув. Домогтися реакції можна, гукнувши, смикнувши за мочку вуха, поплескати по щоках, піднісши до носа ватку з нашатирним спиртом;
  • Подбати про правильне дихання. Потрібно робити глибокі і повільні вдихи-видихи для стабілізації серцебиття і тиску;
  • Перевірити і контролювати частоту серцевих скорочень. Найкраще пульс прощупується на сонній і стегновій артеріях;
  • Якщо відсутнє серцебиття, потрібно виконати непрямий масаж серця;
  • Якщо немає ознак дихальної активності, потрібно зробити штучне дихання, відсунувши акуратно язик.Допомога наркоманам

Чого не слід робити при передозуванні

Під час передозування на рахунку кожна хвилина, а помилка при наданні першої допомоги може коштувати життя. Щоб не завдати здоров’ю наркозалежного ще більшої шкоди, потрібно утриматися від таких дій:

  1. Давати хворому алкоголь. Спиртне тільки погіршить стан нервової системи, спровокувавши посилення параної і страху.
  2. Переміщати людини в ванну, наповнену холодною водою. Це може призвести до зупинки дихання, якщо він захлинеться. Щоб привести хворого до тями при несильному передозуванні, помістіть його під прохолодний душ, контролюючи положення, захищаючи ніс і рот від попадання води.
  3. Виконувати кровопускання і інші інвазивні процедури без присутності лікаря. Є ризик занесення інфекції, погіршення стану.
  4. Ввести наркотик-антагоніст (тобто з протилежним принципом дії). Замість поліпшення самопочуття можна домогтися повної зупинки дихання, припинення серцевої діяльності через подвійне навантаження на організм.
  5. Залишати наркомана одного поки не приїде бригада швидкої допомоги. Ситуативне поліпшення – не привід йти, адже під впливом наркотиків людина може собі нашкодити.
  6. Припиняти спілкуватися з наркозалежним, оскільки є ризик втрати свідомості і впадання в кому.

Щоб не дати члену сім’ї загинути через зловживання надто великої дози або змішування заборонених препаратів, звертайтеся в наркологічний центр у Львові «Вибір+». Наші фахівці проведуть діагностику і складуть план ефективної терапії.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *