Ефективне лікування алкоголізму та наркоманії

АНОНІМНО — ЦІЛОДОБОВО

0800 330 359

viber
alc
alc
Що обрати: метод Довженка чи 12 кроків - “Вибір+” Львів.

Що обрати: метод Довженка чи 12 кроків

Сучасні методи лікування алкоголізму, які застосовують в клініці “Вибір+” та інших спеціалізованих установах, спрямовані не просто на усунення фізичної потреби в алкоголі або наркотиках, але і на боротьбу з психологічною залежністю. Мало купірувати ломку або впоратися з похміллям, відновивши фізичне здоров’я, адже дуже скоро людина повернеться до небезпечного пристрасті. Потрібно сформувати у хворого усвідомлене бажання бути здоровим і створити умови, в яких він зможе його реалізувати.

Програма 12 кроків і метод Довженка визнані багатьма фахівцями найкращими тактиками боротьби з алкогольною та наркотичною залежністю – про них всі щось чули, але не знають, як саме відбувається одужання. Наша стаття допоможе розібратися в особливостях кожного способу.

Переваги і недоліки методу Довженка в лікуванні залежностей

Розроблене в радянський період кодування по Довженку належить до методів аверсивної терапії і використовується для боротьби з алкоголізмом 1 і 2 стадії. Її суть полягає у формуванні негативних відчуттів від спиртного шляхом впливу на підсвідомість пацієнта. Протягом 1-2 або більше сеансів психотерапевт, який володіє навичками нейролінгвістичного програмування, вселяє хворому відразу до алкоголю і, в залежності від поставленої мети, мотивує його:

 1. вийти із запійного стану;
 2. знизити кількість уживаної випивки і повністю перестати пити;
 3. в майбутньому ніколи більше не зловживати спиртними напоями.

До переваг методики можна віднести:

 • можливість поєднання з іншими лікувальними тактиками – гештальт-терапією, арт-терапією і т.д.
 • прояв ефекту після одного сеансу, тривалість якого може досягати 4 годин.
 • безболісність і можливість повторного застосування, якщо стався рецидив.
 • універсальність використання і вузька спрямованість – метод розроблений спеціально для боротьби із залежностями і підходить хворим будь-якої статі і віку, в тому числі може використовуватися як альтернатива підшивці і вливанню.
 • відсутність обмежень за місцем проведення і проста підготовка. Перед сеансом необхідно пройти детоксикацію, а саме спілкування з гіпнотерапевтом може проходити як в клініці, так і вдома.

Що стосується мінусів, то це перш за все тимчасовий ефект і перекладення відповідальності за свої дії на лікаря в разі зриву. Крім того, для успішного лікування потрібно, щоб алкоголік на 100% був згоден з метою терапії і був готовий докладати зусилля заради її досягнення. Якщо мова йде про комбіноване кодування (спочатку пацієнтові вводять дозу дисульфіраму), то воно підходить не всім алкоголікам, наприклад, його не проводять під час вагітності, при серйозних хронічних захворюваннях і гіперчутливості до препарату.

Переваги та недоліки програми 12 кроків

На відміну від метода Довженка, програма 12 кроків, яку винайшли в 30-х роках минулого століття в США, дозволяє успішно лікувати людей з різними видами патологічних пристрастей. Вона передбачає покрокове анонімне лікування алкоголізму (Львів), наркоманії, ігроманії в співтоваристві людей з такою ж проблемою. 

На зустрічах присутні психотерапевт і консультанти – колишні наркомани і алкоголіки, яким вдалося відмовитися від вживання небезпечних речовин. Кожен учасник проходить шлях від прийняття проблеми і усвідомлення відповідальності за своє здоров’я до зміни світогляду і досягненню духовного пробудження.

Перевагами програми можна назвати:

 • комплексне позбавлення від внутрішньої потреби в заборонених речовинах і алкоголі;
 • постійне відчуття підтримки;
 • участь у системі наставництва;
 • відсутність протипоказань;
 • індивідуальне просування на шляху до здоров’я і щастя.

З мінусів: необхідність постійного відвідування анонімних зустрічей і розкриття особистих переживань, а також відсутність рекомендацій по відновленню фізичного здоров’я і ймовірність формування нав’язливої ​​ідеї стриманості (перехід з однієї крайності в іншу).

Тривалість ефекту після лікування залежностей

Кожен алкоголік або наркоман сподівається на те, що зможе вилікуватися остаточно і прогресивні методики йому в цьому допоможуть. Однак процес боротьби із залежністю триває протягом усього життя і вимагає від людини душевних зусиль. Участь в програмі 12 кроків передбачає постійні зустрічі з однодумцями: спочатку як учня, а в подальшому як наставника для інших хворих. Це дозволяє постійно переконуватися в правильності прийнятого рішення і переживати важкі моменти без зривів, адже завжди є з ким поділитися і кому поспівчувати.

У свою чергу кодування по Довженку дозволяє досягти якоїсь певної мети, і передбачає кілька зустрічей з лікарем, який дає необхідні установки. Тривалість ефекту безпосередньо залежить від поставленого завдання і може становити від декількох місяців до року і більше. Фактично це допоміжна методика на певних етапах лікування, яка компенсує алкоголіку або наркоману відсутню внутрішню силу для відмови від спиртного або психоактивних речовин. Надалі йому в обов’язковому порядку необхідно відвідувати індивідуальні та групові зустрічі з психологом.

Звернувшись у наш реабілітаційний центр (Львів), ви можете розраховувати на індивідуальний підбір тактики лікування наркоманії або алкоголізму з урахуванням стажу та виду залежності, стадії хвороби, особливостей характеру.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *