Ефективне лікування алкоголізму та наркоманії

АНОНІМНО — ЦІЛОДОБОВО

0800 330 359

viber
alc
alc
СНІД, ВІЛ і наркотики: сумна статистика - “Вибір+” Львів.

СНІД, ВІЛ і наркотики: сумна статистика

Серед тих, хто проходить лікування наркоманії Львів, є чимало тих, у кого діагностовано ВІЛ або СНІД. Ці захворювання між собою взаємопов’язані – дослідження говорять про те, що у трьох з шістнадцяти мільйонів наркоманів виявлено вірус імунодефіциту людини. І передається він в основному ін’єкційним шляхом, причому з кожним роком ситуація погіршується – у міру зростання числа наркоманів збільшується захворюваність на ВІЛ, причому в інфікованих людей, що приймають психостимулятори, підвищений ризик переходу хвороби на стадію СНІД. Багато в чому сумна статистика зумовлена ​​нерозумінням ступеня небезпеки, і в даній статті ми вирішили розповісти про ризики та зв’язок небезпечних захворювань.

Ризики і статистика зараження ВІЛ серед наркозалежних

Вживання будь-яких психоактивних речовин, особливо внутрішньовенно, є основним фактором поширення вірусу імунодефіциту людини, що підтверджують десятки досліджень:

  1. Кожен 10-й випадок ВІЛ-інфікування відбувається в результаті перенесення патогену через шприци у наркоманів.
  2. У східноєвропейських і середньоазіатських країнах до 80% виявлених ВІЛ-позитивних людей є споживачами ін’єкційних наркотиків (СІН).
  3. При наявності в компанії наркозалежних одного хворого з імунодефіцитом протягом 3 років є ймовірність зараження 70% всіх учасників.
  4. 75-90% наркоманів – населення у віці від 20 до 50 років.
  5. В Україні та інших державах Східної Європи спостерігаються найбільш високі показники числа людей, що приймають наркотичні речовини шляхом ін’єкцій. Причому на нашу країну і Росію припадає понад 90% усіх виявлених випадків.

Вчені припускають, що реальна захворюваність на наркоманію та ВІЛ перевищує встановлені дані в 30-50 разів. Основними факторами ризику передачі вірусу є:

  • використання одного і того ж посуду для забору і перемішування наркотичних препаратів;
  • багаторазове застосування шприців з психостимулятором;
  • присутність патогенів в готової дозі;
  • неконтрольовані статеві зв’язки – наркомани в стані ейфорії або розслабленості можуть вступати в інтимний зв’язок з ВІЛ-позитивними партнерами;
  • зараження вагітних і передача вірусу (а іноді і наркозалежності) новонародженому;
  • зниження активності природних захисних механізмів, через що організм більш вразливий до патогенних мікроорганізмів.

Цифри говорять про те, що для успішної боротьби з епідемією ВІЛ і СНІД необхідно в першу чергу  зменшити кількість наркозалежних.

Особливості лікування наркоманії у хворих на СНІД

Поєднання наркотиків і імунодефіциту – гримуча суміш, яка без належної терапії викликає незворотні зміни у внутрішніх органах і досить швидко призводить до летального результату. Вилікувати пацієнта з подібною комбінацією захворювань особливо складно, оскільки:

  • перехід ВІЛ на стадію СНІД відбувається дуже швидко і супроводжується значним ослабленням організму;
  • у хворих спостерігаються серйозні генетичні зміни вірусу, через що патоген стає стійким до прийнятих лікарських засобів;
  • одночасний прийом деяких видів противірусних медикаментів в поєднанні з психостимуляторами викликає небезпечні побічні дії, аж до коми і смерті, так що підбирати терапію необхідно особливо обережно і строго індивідуально;
  • при лікуванні СНІДу відбувається уповільнення швидкості виведення і розпаду токсинів, що збільшує тривалість ломки і викликає інтоксикацію;
  • позитивний прогноз спостерігається тільки в тому випадку, якщо людина проходить повний відновний курс, а саме – перестає вживати наркотики, звертається в клініку для детоксикації та психотерапевтичної реабілітації, на тлі яких продовжує терапію від синдрому набутого імунного дефіциту.

Призначити адекватне лікування при діагностованому СНІДі залежному може нарколог Львів, який буде враховувати такі фактори:

  • вік і стать пацієнта;
  • масу тіла;
  • стаж наркозалежності і вид уживаного наркотичної речовини;
  • тривалість терапії і прийняті препарати від СНІДу;
  • загальне самопочуття і симптоматику;
  • особливості характеру хворого, досвід попереднього лікування від наркоманії та наявність психічних відхилень.

Профілактика ВІЛ у наркоманів

З огляду на масштабність і серйозність проблеми, ВООЗ вже кілька десятиліть проводить спеціальні заходи з профілактики ВІЛ у наркозалежних:

  1. Впроваджує програми одноразового використання шприців і голок.
  2. Ініціює анонімне лікування наркоманів в рамках соціальних проєктів.
  3. Безкоштовно тестує і консультує хворих, а також роздає презервативи.
  4. Організовує інформаційні бесіди в школах, університетах, коледжах.

В цілому, щоб знизити ризики, наркоманам рекомендують:

  • зменшити вживання, а краще – відмовитися від внутрішньовенного введення психоактивних речовин;
  • не користуватися чужими шприцами і голками;
  • відмовитися від випадкових сексуальних контактів;
  • при статевому акті завжди користуватися контрацептивами;
  • використовувати тільки власні бритви і зубні щітки.

Очевидно, що основним способом запобігти розвитку смертельного захворювання є проходження комплексної терапії від наркотичної залежності. Наркологічне лікування для наркоманів Львів і курс реабілітації в центрі «Вибір+» дозволять впоратися з небезпечним захопленням і не піддавати життя додатковій небезпеці у вигляді зараження ВІЛ або розвитку СНІД.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *